EKİP

NADAS, Ahu Kopan ve Jessica Sim tarafından kuruldu.
Gelişimi, daha büyük bir ekip ve topluluk tarafından desteklenmektedir.

Ahu.jpg

Ahu Toksöz Kopan

Ahu bitki uzmanı ve üniversitede felsefe eğitimi almakta.
kentsel ortamda, Doğa ile uyumlu bir şekilde yaşamak ve daha sürdürülebilir bir şekilde yaşamak için yol arıyor.
Çimlerin üzerine hiçbir zaman çıplak ayakla ayak basmamış olanlarımız için bile, içimizde doğaya  derin ve biyolojik bir düzeyde bağlı olan içsel bir şey var. Basit yollarla şehirdeki doğaya daha uyumlu hale gelmemize çaba gösterip yardımcı fikirler üretmeye çabalıyorum. Bunu da insanlara yaşam alanlarında nasıl bitki yetiştirilebileceğine dair eğitimler ve danışmanlıklar vererek yürütmekteyim.

Ahu, NADAS’ın kurucu ortağı ve yöneticisidir.


Jess Profile.jpg

Jessica Sim

Ekoloji konusuna derin bir ilgi duyan Jess, iklim değişikliği sorunun üzerine eğilmek ve daha farkında bir yaşam fikri aşılamak için yaratıcı iletişim yöntemleri geliştirmeye kendini adamıştır. Uluslararası Performans Araştırması konusunda yüksek lisansını Warwick Üniversitesi ve Amsterdam Üniversitesi’nde, lisansını da Londra Çağdaş Dans Okulu’nda modern dans alanında tamamlayan Jess, aynı zamanda Yaratıcı İklim Lideridir. CIRCUIT’ın kurucu ortağı olarak 2016-2018 yılları arasında direktörlük yapmıştır. Museum of Garbage by Flying roots ve Şehir Ezmesi / City Paste gibi projelerde küratör ve sanatçı olarak çalışmıştır. Ocak 2015’ten beri İstanbul’da yaşayan Jess, Nadas’ın kurucu ortağı ve yöneticisidir.

Jess, NADAS’ın kurucu ortağı ve yöneticisidir.


Gabi.jpg

Gabrielle Reeves

Görsel sanatçı Gabrielle Reeves, Wyoming, Casper doğumludur. Eserleri Wyoming, İstanbul ve Kapadokya’daki solo sergilerde, toplu etkinliklerde ve kalıcı koleksiyonlarda yer almıştır. Gabrielle hâlen, son beş yıldır serbest sanatçı olarak çalıştığı İstanbul’da yaşıyor.

NADAS İstanbul sanatçısı olan Gabrielle’in stüdyosu da mekânda bulunmakta ve hem sanat hem de yoga dersleri ve atölyeleri düzenlemektedir.


Nora.jpg

Nora Byrne

Nora Byrne illüstrasyon, kâğıt sanatları ve kolaj üzerine odaklanan bir görsel sanatçı ve tasarımcı. Eserlerinde şehirler üzerinde yoğunlaşır; sokaklarda gezinip rastgele köşelerde çizim yapar, sonra da kaldırımlardan topladığı kâğıt çöpleri stüdyoya getirir. Çalışmaları, kentsel çalışmalara duyduğu büyük ilgi, keşif aşkı ve istifçilik temasının bir bileşimi olarak, tasvir edilen şehirlerdeki farklı otoriteleri yansıtan üç boyutlu şehir kolajlarıdır. Doha, Katar’dan sonra İstanbul’a gelen sanatçı özellikle mega-şehirlerin, sakinleriyle olan ilişkilerini ve sürdürülebilir sanat potansiyelini keşfetmekle ilgilenir. Sanatçı şu anda, daha büyük bir İstanbul kolajları serisi için atık kâğıt geri dönüşüm yolu üzerinde çalışıyor.


 

GÖNÜLLÜLER & DİĞER EKİP ÜYELERİ

Gönüllüler ve diğer ekip üyeleri Nadas’ın temelini oluşturur ve onun ayrılmaz parçalarıdır: Samuel Baur, Paul Brownlee, Ülkü Çağlayan, Cansu Gaytancıoğlu, Asım Güneş, Tuana İnhan, Judith Jung, Özge Mutlu, Özlem Özarpacı, Akif Öztürk, Sinem Sayar, Olivia Traut and FLYING roots team, Cansu Yetişgin.

 

YOGA ÖĞRETMENLERİ

Hazal 1.JPG

Hazal Altun

Hazal, 2014 yılında yoga pratiğine başlamış, Melis Ulaş ve Asu Somer ile Yin Yoga Hocalık Eğitimi’ni tamamlamıştır. Dersleri, bağ dokulara ve eklemlere odaklanır ve pozlarda uzun süre kalıp rahatlama yoluyla esnekliği derinleştirmektedir. Hazal aynı zamanda disiplinlerarası seanslar düzenlemekte, insanlar ve sanat arasında duygusal farkındalık ve bilişsel iletişim geliştirmek adına yin yoga ve meditasyon uygulamaları yapmaktadır.

Nevra.jpg

Nevra Coşkun

Nevra Coşkun 1990 yilinda dogdu. Eskisehir ve Valensiya`da Sinema ve Tv bolumunde okudu. Son dort yildir yoga yapmakta, son iki yildir ise egitimini vermektedir. Suluboya yapmaktan, soul ve Jazz muzikten, iyi yemekten ve seyahat etmekten keyif alir.

Eda.JPG

Eda Göknar

Eda, 1987 yılında İstanbul’da doğdu. Her zaman beden ve hareket odaklı çalışmalara merak duydu ve uzun yıllar klasik bale yaptı. Çocuklar, gençler, yetişkinler ve yaşlılar gibi farklı yaş gruplarına yönelik sanat atölyeleri kapsamında program içerikleri geliştirmeye ve uygulamaya devam ediyor. Cihangir Yoga’da Zeyneb Uras, Naz Şarman ve Barış İşcan ile çalışarak 200 saatlik Hatha Yoga uzmanlaşma programını tamamladı. Ayrıca Gökçe Akyıldız ile Çocuk Yogası uzmanlık programını bitirdi.

Eda’nın dersi: Çarşamba akşamları, 19:30 - 20:40 arası

Gabi.jpg

Gabrielle Reeves

Gabrielle, 2015'te Cihangir Yoga'dan Chris Chavez ile çalışarak 200 saatlik eğitmenlik eğitimini tamamladı. 2006'da sertifikasını aldığından bu yana özel yoga dersleri vermekte.

Gabrielle’in dersi: Pazar sabahları, 11:30 - 12:45 arası

Jess.jpg

Jessica Sim

Jess 2007 yılında hareket üzerinde çalışmaya ve 2012 yılında yogaya başladı. Nisan 2015’te Chris Chavez ile çalışarak 200 saatlik eğitmenlik eğitimini tamamladı. Ardından, Ağustos 2018’de Mathieu Boldron’dan 100 saat daha eğitim aldı. Sertifikasını aldığından bu yana özel yoga dersleri vermekte.

Jess’in dersi: Pazartesi akşamları, 19:00 - 20:15 arası

Birce.jpg

Birce Tezer

Birce, yoga ve yoganın mucizesi ile lise yıllarında tanıştı. Baraka Yoga ile 200 saat yoga eğitmenlik eğitimini 2014 yılında tamamladı. Ardından 2016 yılı içinde Berra Sertel ile 100 saat Yin Yoga eğitmenlik eğitimi ve 2017 yılında Gül Dirican ile 20 saat Restoratif Yoga eğitmenlik eğitimlerini tamamladı.

 Denir ki; yoga pozlarında verilen tepkiler gerçek hayatta verilen tepkilerin aynısıdır. Birce derslerinde ve kişisel pratiklerinde bu noktadan yola çıkmayı tercih ediyor. Ders akışlarını doğru nefes ve omurga sağlığı temeli üzerine inşa ediyor. Nefes çalışmaları, meditasyon ve yoga pozlarının kombinasyonunda gevşeyen ve uzayan bedenlerin aynı zamanda nasıl güçlenip dengelendiğini bunların zihne, duygu durumuna, günlük yaşama yansımalarını araştırmayı hedefliyor. Şimdiye kadar pek çok atölye çalışması düzenleyen eğitmen aktif olarak 2014 yılından beri ders vermektedir.

Tanja.jpg

Tanja Völker

Tanja, Almanya’da Sosyal Hizmet Uzmanlığı okudu. 2012'de, Bilgi Üniversitesi'nde Travma Uzmanı programına katıldı ve yıllardır Mor Çatı Kadın Sığınağı’nda ev içi / yakın ilişkilerde şiddete uğrayan kadınlarla dayanışarak aktif gönüllülük yapıyor. Yoga hocalık eğitimlerini Zeynep Aksoy'dan (200 saat), Mey Elbi'den (150 saat Vinyasa) ve Banu Çadırcı’dan (100 saat Yogaterapi) aldı. Ayrıca Cihangir Yoga’da 50 saatlık Staj Programını tamamladı. Yoga’ya, hem bedenterapisi, hem bireysel-toplumsal bir güçlendirme yöntemi, hem de sosyal ayrım(cılık)lardan bir arınma alanı olarak yaklaşıyor.

Tanja’nın dersi: Perşembe akşamları, 19:00 - 20:15 arası