Art+Classes+2.jpg
 
 
 

resim dersleri

NADAS’ta her salı gerçekleşen resim derslerinde karakalem, kömür çizim, suluboya ve baskı resim gibi seçenekler mevcut. İstanbul’da yaşayan sanatçı Gabrielle Reeves yönetimindeki dersler, daha önce hiç resim yapmamış kişiler dâhil her seviyeden öğrenciye açık.

Dersler aylık seriler halinde düzenleniyor ancak tek derse katılım da mümkün. Dilediğiniz zaman bize katılabilirsiniz!

Ek bir ücret karşılığında her seri için gerekli materyalleri Nadas’tan kiralayabilirsiniz. Dileyenler kendi malzemelerini getirebilir; ne getirmeniz gerektiğini öğrenmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Aynı zamanda hem Gabrielle hem de konuk sanatçılar tarafından yürütülen sanat atölyeleri de düzenlemekteyiz.

 
 

karma teknik eskiz defteri serisi

Salı günleri, 05, 12, 19, 26 Mart, 19.00 - 21.00

Bir Eskiz Defteri tutmak; günlük deneyimleri, çeşitliliği yakalamak ve aynı zamanda çizim ve boyama becerilerini geliştirmek için mükemmel bir çalışma yöntemidir. Bu seride katılımcılar kişisel bir eskiz defteri oluşturma ve sürdürmenin temellerini öğreneceklerdir. Yerinde boyama için gerekli suluboya temellerini, perspektif ve mimariyi nasıl çizeceğimizi, kalem ve karma medya tekniklerini tanıtan dört bireysel çizim ve boyama projesi üzerinde çalışacağız. Katılımcıları eskiz defterlerini kullanmaya devam etmek için pratik araçlarla donattık!

Gabrielle Reeves ile

suluboyaya başlangıç atölyesi

Cumartesi, 16 Şubat, 14.00 - 17.00

Bu atölye çalışmasında öğrenciler çeşitli suluboya tekniklerini öğrenecek ve bu tekniğe dair temel bilgileri geliştirecekler. Bu dersimizde renk teorisini, materyalleri ve uygulama şekillerini işleyecek ve günlük yaşamdan basit nesnelerin resmini yapmaya odaklanacağız. Bu atölye, daha önce suluboya çalışmamış olanlar ve gözlemsel resim tekniklerini geliştirmek isteyenler de dahil her seviyeden öğrenciye açıktır.

Gabrielle Reeves ile

Printmaking+2_Jan.jpg

baskı resim serisi: şehir hayatı

Salı günleri, 05, 12, 19, 26 Şubat, 19.00 - 21.00

4 bölümden oluşan bu seride katılımcılar, çeşitli baskı resim tekniklerini öğrenecek, bu tekniğe dair temel bilgiler edinecek, materyalleri tanıyacak, bir şekil oymayı ve çizmeyi öğrenecek ve bir dizi baskı yapacaklar. Bu serimiz boyunca katılımcılar tek bir projeye odaklanacak; şehir hayatı teması üzerinde yoğunlaşacaklar.

Gabrielle Reeves ile

IMG-20181116-WA0037.jpg

resim sanatında dışavuruma dokunuş serisi

Cumartesi günleri, 1 Aralık - 26 Ocak, 13.00 - 16.00

10 bölümden oluşan bu etkinlikte katılımcılar boyanın gücünü, renklerin dilini & duygusunu, desenin ve lekenin yaratıcılığını, gördüğünü kişiselleştirmeye giden yolları tamamen özgün bir atölye çalışması atmosferinde deneyimleme şansı yakalayacaklar. Bu atölye çalışması aynı zamanda dışavurum sanatı ve tarihteki dışavurumcu ressamların hayatlarına kısa yolculuklarla da desteklenecek. 

Reyhan Tezer ile

IMG_9760 2 (1).jpg

pastel canlı model çizimi

Salı günleri, 4 & 11 Aralık, 19.00 - 21.00 

Bu iki derslik seride öğrenciler çeşitli çizim tekniklerini öğrenecek, bunlara dair temel kullanım bilgisi geliştirecekler; malzemeleri genel olarak tanıyacak, insan suratı çizimine nasıl yaklaşacaklarını öğrenecekler. Seri boyunca öğrenciler figür temasına odaklanarak iki projede çalışacaklar.

Gabrielle Reeves ile

Watercolour Series_Nov.jpg

suluboya serisi

Salı günleri, 6, 13, 20, 27 Kasım, 19.00 - 21.00

4 bölümden oluşan bu seride katılımcılar, çeşitli suluboya tekniklerini ve bu tekniğe dair temel bilgileri öğrenecekler. Bu dersimizde renk teorisini, materyalleri ve uygulama şekillerini işleyecek ve dört ana proje üzerinde yoğunlaşacağız: natürmort nesneler, canlı model çizimi, dış mekanın resmedilmesi ve bireysel resimler. 

Gabrielle Reeves ile

Urban Sketching_Nov.jpg

kent çizimi atölyesi

Pazar, 4 Kasım, 14.00 - 17.00

Bu atölye çalışmasında, katılımcılar çeşitli dış mekan çizim teknikleri ile sulu boyayla kalemi bir arada kullanmaya dair temel bilgiler edinecekler. Bu çalışma Yeldeğirmeni Mahallesi ile iç içe olmanızı sağlayacak ve çevreniz ile bir iletişim kurma biçimi olarak mekansal sulu boya skeci yapmayı öğreneceksiniz. Bu seri, daha önce sokak çizimi veya sulu boya çalışmamış olanlar ve gözlemsel resim becerilerini geliştirmek isteyenler dahil her seviyeden öğrenciye açıktır. 

Gabrielle Reeves ile

insan figürü çizimi:
kömür & pastel çizim serisi

Salı günleri, 02, 09, 16, 23, 30 Ekim, 19.00 - 21.00 

Bu seride öğrenciler, çeşitli çizim tekniklerini öğrenecek, bunlara dair temel kullanım bilgisi geliştirecekler. Katılımcılar insan yüzü, eli, ayağı ve figür çizimi öğrenirken malzemeleri de tanıyacaklar. Her ders farklı bir konuya odaklanacak, ancak yine de öğrenciler, seri içindeki diledikleri herhangi bir derse de katılabilirler.

Gabrielle Reeves ile

çiçekli natürmort resim

Perşembe, 18 Ekim, 19.30 - 21.30

Bu atölyede katılımcılar, otomatik ve içgüdüsel dürtülerini esas alıp suluboya tekniğini kullanarak natürmort çizimi keşfedecekler. 
Atölye çalışması boyunca katılımcılar, sürekli bir rehberlik yardımı ile; çiçeklerin canlı, uyumlu ve yemyeşil versiyonlarını yeniden yaratırlarken sağ beyin aktivitelerini bilinçli olarak kullanabilmeyi deneyimleyecekler. 
Katılımcılar bu teknikten ilerideki sanat çalışmalarında da faydalanabileceklerdir.

Siettie ile

otomatik portre çizimi

Perşembe, 10 Ekim, 19.30 - 21.30

Bu atölyede, katılımcılar otomatik ve içgüdüsel dürtülerin kullanımıyla portre yapmayı ve kendilerini keşfedecekler. Aynı zamanda eğitmenlerinin rehberliğinde, sadece kendilerinin değil diğer katılımcıların da portrelerini oluştururken, sağ beyin aktivitelerini bilinçli bir şekilde hareket ettirmeyi öğrenecekler. 
Gelecekteki sanat çalışmalarınızda da uygulayabileceğiniz ilginç ve farklı bir tekniği deneyimlemiş olacaksınız.

Siettie ile

kent çizimi atölyesi

Pazar, 7 Ekim, 14.00 - 17.00

Bu atölye çalışmasında, katılımcılar çeşitli dış mekan çizim teknikleri ile sulu boyayla kalemi bir arada kullanmaya dair temel bilgiler edinecekler. Bu çalışma Yeldeğirmeni Mahallesi ile iç içe olmanızı sağlayacak ve çevreniz ile bir iletişim kurma biçimi olarak mekansal sulu boya skeci yapmayı öğreneceksiniz. Bu seri, daha önce sokak çizimi veya sulu boya çalışmamış olanlar ve gözlemsel resim becerilerini geliştirmek isteyenler dahil her seviyeden öğrenciye açıktır. 

Gabrielle Reeves ile

botanik suluboya atölyesi

Cumartesi, 7 Temmuz, 14.00 - 17.00

In this workshop, students will learn a variety of watercolour techniques and build basic knowledge of the medium. The course will explore colour theory, materials, and application processes, and will focus on creating a detailed study of a botanical subject from life. This series is open to all levels of students, whether you are new to watercolour or looking to expand your skills in observational painting. 

Gabrielle Reeves ile