Back to All Events

Çöp Sohbetleri

[Scroll down for English]

Çöp Sohbetleri @ NADAS istanbul
8 Mart 2019, 19.30

Atıklarımız nereye gidiyor? Mutfak atıkları, sebzeler, meyveler, karton kahve bardakları, plastik poşetler, yemek kutuları, piller, sigara izmaritleri… Bu atıklar nerede son buluyor?

Sizi 8 Mart Cuma günü, saat 19:30’da ilk kez düzenleyeceğimiz Çöp Sohbetleri’ne davet ediyoruz. Çöp Sohbetleri sizi de dinlemeyi arzu ettiğimiz bir açık sohbet ortamı şeklinde olacaktır. Ne kadar sıklıkta atıklarınız hakkında düşünüyorsunuz? İstanbul gibi mega bir şehirde yaşarken atık yönetimini nasıl yapıyorsunuz? Çöp, geri dönüşüm ve kompost ile uğraşırken en çok karşılaştığınız sorunlar neler? Bu sorulara cevap ararken NADAS sizin atık yönetiminizi nasıl kolaylaştırır ve sizi bu konuda nasıl cesaretlendirir, sizden duymak isteriz.

Çöp Sohbetleri’ne gelirken o gün paylaşabileceğiniz bir şey getirmenizi istiyoruz: Bu bir atık olabilir ve bu atığınızı nasıl dönüştürebileceğinizi beraber konuşabiliriz ya da sizin daha az atık üretmenize neden olan bir eşya/fikir olabilir. Ayrıca, o gün için gıda atıklarımızı değerlendirerek hazırlayacağımız lezzetli atıştırmalıklarımız olacak. Siz de gelirken yanınızda paylaşmak için benzer yöntemlerle hazırlanmış bir yiyecek getirebilirsiniz.

NADAS şehir biyoçeşitliliğine odaklanmış bir ortak çalışma yeridir. Yaratıcılık üzerine dersler ve sürdürülebilirlik konusu etrafında etkinlikler düzenlemeye ek olarak; NADAS şehirde geri dönüşüm, yeniden kullanım ve azaltma üzerine denemeler yapmakta ve fikirler test etmektedir.

** Etkinlik ücretsizdir, katılım için mesaj ile kayıt gereklidir: info@nadasistanbul.com. Teşekkürler.

----------------

Çöp Sohbetleri @ NADAS istanbul
8 March 2019, 19.30

What happens to the things we throw away? Kitchen scraps, disposable coffee cups, plastic bags, food packaging, batteries, cigarette butts…where do they end up?

We invite you to join our first Çöp Sohbetleri on Friday, 8 March, starting at 19.30. Çöp Sohbetleri will be an open discussion where we hope to hear from YOU. How often do you think about waste? How do you manage your waste while living in a megacity like Istanbul? What are your biggest questions and challenges when dealing with garbage, recycling, or composting? In answering these questions, we would like to hear your ideas about how we might adapt our waste systems at NADAS to be more approachable, the role of community spaces in encouraging more sustainable waste-behaviour, and what you need to continue these practices in your own home.

To this event, we invite you to bring along something to share: save your day’s waste from being thrown away and let’s discuss about how it might be recycled; or bring along an object or idea that helps you to produce less. We plan to prepare some tasty waste-less snacks and also invite you to bring some food to share!

NADAS is a co-working house dedicated to urban biodiversity. Alongside hosting creative classes and events around topics of sustainability, NADAS aims to become a place to try and test ideas about reducing, reusing and recycling in the city.

** Entrance is free. To reserve your place, please send us a message at info@nadasistanbul.com. Thank you!

Earlier Event: March 7
Yoga / Tanja
Later Event: March 10
Yoga / Gabby