Back to All Events

Yeniay Kadın Çemberi: Mucize

Üç sene önceydi. ‘E-mpulse game’ adında sosyal dönüşüm projelerini destekleyen online bir oyuna dahil olduktan sonra, oyunu tamamlamamızı kutlamak için Madrid’de E-mpulse Festival’e davet edildim. Tam vaktinde. Tam ‘Bu iş olmadı, yapamıyorum, hiç bir işe yaramam.’ nidaları içimde yükselmeye başlamışken, bir kapı kapanırken, bir başka kapı açıldı. Belki pencereler hep açıktı ama ben bilmiyordum.

O festivalde unuttuğum, bir çemberde* bana hatırlatıldı. Konuşma vakti bana gelince, içimi dağlayıp duran o yakıcı soruyu ortaya koydum: ‘Hayal etmek iyi, hoş. Biliyorum bir hayali gerçekleştirince yenisi geliyor ya da aynı hayal büyüyor. Ama ben kendimi hep gelecekte buluyorum, andan kopuyorum. Hem hayal edip hem nasıl anda kalacağım?’. Bir bilge adam konuştu önce, sonra da bir bilge kadın. Belki de önce kadın, sonra adam. Çok da önemi yok, bilenler cevapladı: ‘O hayalin bir küçük kısmını her gün yarat ve yaşa.’ dediler bana. Yapabileceğim bir şeydi bu, hatırladım.

O festivalde Derya ile yüzyüze tanıştım, en sonunda kavuştum, sarıldım, sarıldık. Bugünlerde birlikte kadın çemberleri kolaylaştırıyoruz. Kendi yollarımızda keşfettiklerimiz güzellikleri harmanlayıp topluluğun hayrına sunuyoruz.

Bu yeniay kadın çemberleri serisi geçtiğimiz kasım ayında ‘Güzellik’ adındaki çemberle başladı. Aralıkta ‘İlişkiler’ çemberi Derya ile birlikte kolaylaştırmaya başlamamızla daha da güçlendi. Yeni yıla ‘Hayaller’le başladık. Geçtiğimiz ay ise ‘Bakım: Regl Bilgeliğini Uyandırma’ çemberi ile kendimizi ve topluluğu ‘Mucize’ye hazırladık.

Bu yeniayda hep birlikte ‘Mucize’ye tanık olacağız. Kendimle, Dünya ile ve diğerleriyle kurduğum bağlar bana hakikatı yansıtıyor. Ne zaman tüm ilişkilerime baksam kim olduğumu, neden bu Dünya’ya geldiğimi hatırlıyorum. Yasımı, öfkemi, acımı ve kutlamalarımı ifade ettikçe her bir hikayenin potansiyel armağanlar olduğunu fark ediyorum. Mucize işte tam da armağan içinde yaşadığımı hatırladığım an gerçekleşiyor. Yaşam bana sunulan bir armağan. Sizi, mucize yaratıcılarını, Joanna Macy’nin Truth Mandala (Hakikat Mandalası) pratiği ile armağanlarımızla bağlantı kuracağımız bir keşif yolculuğuna davet ediyoruz. Topluluğun, her birimizin ve hepimizin gerçek armağanlarını su yüzüne çıkarmak niyetiyle...

ELOS felsefesi ile gerçekleştirdiğimiz yeniay kadın çemberlerinde, ‘Mucize’ yeni kayda açık olduğumuz son çember olacak. Henüz bir çemberimize katılmadıysanız ve önümüzdeki aylarda gerçekleşecek ‘Kutlama’ ve ‘Yeniden Doğum’da bizimle birlikte olmak isterseniz, ‘Mucize’ ile gelin!

En fazla 12 kişilik kayıt alacağımız için, katılmaya karar verdiğiniz anda başvuru formunu doldurun lütfen:
https://goo.gl/forms/oJduSRmrjkVFhbUt1

Kendini kadın olarak bilen ve seven herkes davetlimizdir!

* Çember kalplerin açılmasına ve büyümesine vesile olan bir derin dinleme pratiği. Yüzyıllardır ateş başında ya da yuvarlak masa etrafında yapılan seremoni ve ritüellerin günümüze uzanmış ve evrilmiş hali. Kadın çemberleri ise dünyanın dört bir yanında, özellikle ay, mevsim dönümleri ve regli günlerinde kadınları bir araya getiren ve kutsal zamanları kutsal bir alanda kutlamamızı sağlayan buluşmalar.

Later Event: March 6
Yoga / Eda