Back to All Events

Kent Çizimi Atölyesi / Urban Sketching Workshop

[Scroll down for English]

Kent Çizimi Atölyesi: Perspektif ve Suluboya
Pazar, 24 Mart, 14.00 - 17.00
Diller: İngilizce / Turkçe
Gabrielle Reeves ile

Bu atölye Urban Sketching (Kent Çizimleri) hareketinden (urbansketchers.org) ilham aldı. Çalışmada katılımcılar, çeşitli dış mekan çizim tekniklerini perspektif ile öğrenecekler ve suluboyayla kalemi bir arada kullanmaya dair temel bilgiler edinecekler. Bu çalışma katılımcıların Yeldeğirmeni Mahallesi ile iç içe olmasını sağlayacak ve katılımcılar burada çevreleri ile bir iletişim kurma biçimi olarak mekansal sulu boya skeci yapmayı öğrenecekler. Bu atölyesi, daha önce sokak çizimi veya suluboya çalışmamış olanlar ve gözlemsel resim becerilerini geliştirmek isteyenler dahil her seviyeden katılımcıya açıktır.
-------------------------------------
Kayıt olmak veya daha fazla bilgi almak için info@nadasistanbul.com ‘a mail yazabilirsiniz.
------------------------------------
Görsel sanatçı Gabrielle Reeves, Wyoming doğumludur. Eserleri, Casper'daki Nicolaysen Art Museum, Fort Collins’teki Global Village Museum, Kapadokya’daki Güray Müzesi ve Casper Üniversitesi, The Mildred Zahradnicek Gallery’nin de aralarında bulunduğu bir dizi solo sergide yer almıştır. Aynı zamanda Istanbul Concept Gallery’deki Yeni Hikayeler / New Stories, Circuit Istanbul’daki Şehir Ezmesi / City Paste: an exhibition reflecting on change in Istanbul ve Malatya’daki Silahtar Kervansaray’ında düzenlenen Plastik Sanatlar / Plastic Arts’ın da dahil olduğu pek çok grup sergisinde bulunmuştur. Çalışmaları, Nicolaysen Art Museum, Kapadokya’daki Güray Müzesi ve Wyoming Üniversitesi’nin Laramie’deki kampüsünün de dahil olduğu birçok kalıcı koleksiyonda da yer almaktadır. Gabrielle, serbest sanatçı olarak çalıştığı İstanbul’da yaşamaktadır.
------------------------------------
Atıklarınız konusunda lütfen dikkatli olalım...
Sürdürülebilirliğe önem veren bir alan olarak değerlerimize uyum göstermenizi rica ediyoruz. Lütfen derslere gelirken tek kullanımlık ambalajları (plastik su şişeleri, tek kullanımlık kahve bardakları, tek kullanımlık plastik poşetler vb.) getirmemeye özen gösterirseniz memnun oluruz. Atıştırmalıklarımız, içeceklerimiz ve bardaklarımız kullanımınıza açık olacaktır.

------------------------------------
Urban Sketching Workshop: Perspective and Watercolour
Sunday, 24 March, 14.00 - 17.00
Language: English / Turkish
Led by Gabrielle Reeves

This workshop is inspired by the world-wide Urban Sketching movement (urbansketchers.org). The course immerses participants in Yeldeğirmeni neighbourhood, where they will learn to create an on-location watercolour sketch as a way to respond to their surroundings. Participants will be introduced to a variety of on-location drawing techniques, including perspective and how to combine watercolour with pen. This workshop is open to all levels, whether you are new to urban sketching or watercolour, or looking to expand your skills in observational painting.
-------------------------------------
To register or for further inquiry, email info@nadasistanbul.com.
------------------------------------
Gabrielle Reeves is a visual artist from Wyoming. She has exhibited her work in a number of solo exhibitions including at the Nicolaysen Art Museum in Casper WY, the Global Village Museum in Fort Collins CO, the Guray Museum in Cappadocia Turkey, and The Mildred Zahradnicek Gallery at Casper College WY. She has also taken part in numerous group shows including Yeni Hikayeler / New Stories at Istanbul Concept Gallery, Sehir Ezmesi / City Paste at Circuit Istanbul and Plastic Sanatlar / Plastic Arts at Silahtar Caravansaria in Malatya Turkey. She is also a part of several permanent collections including the Nicolaysen Art Museum WY, the Guray Museum in Cappadocia, and the University of Wyoming Campus in Laramie WY. Gabrielle currently lives in Istanbul where she works as a freelance artist.
------------------------------------
Please be mindful of your waste…
We care deeply about our waste. When visiting NADAS, we ask that you do your very best to avoid bringing any single-use or excessive packaging to the event (plastic water bottles, disposable coffee cups, single-use plastic bags, etc.) We will provide snacks, drinks and drinking glasses.

Earlier Event: March 24
Yoga / Gabby
Later Event: March 25
Yoga / Jess