Back to All Events

Yeniay Kadın Çemberi

Yeniay Kadın Çemberi - Bakım: Aybaşı Bilgeliğini Uyandırma
Pazar, 3 Şubat, 19.30 - 21.30
Diller: Turkçe
Kolaylaştırıcı: Aysu Erdoğdu Miskbay ve Derya Albayrak

'Eğer kendinizle ve kadın olmakla ilgili daha çok şey keşfetmeye karar verdiyseniz, eğer bir dişi varlık olarak gerçekten gücünüze erişmeye karar verdiyseniz, eğer kendini seven, kendini kabul eden bir şekilde regl olmak istiyorsanız, başlamanızı sağlayacak atacağınız çok basit bir adım var. Aybaşınızda kendinize zaman ayırın. Bu reglinin bütün faydalarını su yüzüne çıkaracak başlangıç noktası...’ - Lara Owen’in Onun Kanı Altın adlı kitabından.

Birbirimize bakarak güzelliğimizi, birbirimizi dinleyerek ilişkilerimizi ve ortak hayallerimizi hatırladıktan sonra, Nadas İstanbul'daki yeniay kadın çemberimizde* bu ay bedenlerimizin ve aybaşının bilgeliğini hatırlayacağız. Adet döngümüzde hangi aşamada kendi kendimizi nasıl destekleyebiliriz sorusunun cevabını, bedenlerimize ve ay döngümüze birlikte ışık tutarak keşfedeceğiz.

Kendine, bedenine ve döngüsüne bakmak isteyen, çember tecrübesi olsun olmasın tüm kadınlar davetlimizdir.

Kayıt ve bilgi için:
💌 aysu.erdogdu@gmail.com

7 Kasım’da ‘Güzellik’ temalı yeniay çemberiyle başlayan Silahsız Savaşçılar’ın** ELOS felsefesi ile devam ettiğimiz yolculuğumuz, toplam 7 yeniayda tamamlanacak. ‘Kutlama’ ve ‘Yeniden Doğum’ çemberlerine katılmak için ‘Güzellik’, ‘İlişkiler’, ‘Hayaller’, ‘Bakım’ ve ‘Mucize’ çemberlerinden en az birine katılım gerekmekte.

6 Mart Çarşamba akşamı - ‘Mucize’ ✨
4 Nisan Perşembe akşamı - ‘Kutlama’ 🎉
4 Mayıs Cumartesi akşamı - ‘Yeniden Doğum’ 👶

* Çember kalplerin açılmasına ve büyümesine vesile olan bir derin dinleme pratiği. Yüzyıllardır ateş başında ya da yuvarlak masa etrafında yapılan seremoni ve ritüellerin günümüze uzanmış ve evrilmiş hali. Kadın çemberleri ise dünyanın dört bir yanında, özellikle ay, mevsim dönümleri ve regli günlerinde kadınları bir araya getiren ve kutsal zamanları kutsal bir alanda kutlamamızı sağlayan buluşmalar.

** Silahsız Savaşçılar sosyal dönüşüme gönül ve emek veren, dünyanın farklı yerlerinden 60 katılımcıyı bir araya getiren, ELOS felsefesinin yaşayarak pratik edildiği uluslararası bir program. (http://institutoelos.org/gsa/en/)

Earlier Event: February 3
Toprak ve Kompost Atölyesi
Later Event: February 4
Yoga / Jess