Back to All Events

Yağlar, Sular, Özler Atölyesi

Yağlar, Sular, Özler Atölyesi
Pazar, 27 Ocak, 10.00 - 17.00
Diller: Turkçe
Nazım Tanrıkulu ile

• Kozmetikte yağlardan nasıl faydalanılır?
• Sabit yağlar, elde edilişi ve ve kozmetikte kullanılan belli başlı sabit yağlar
• Uçucu yağlar, elde edilişi, kozmetikte kullanılan belli başlı uçucu yağlar
• Maserat yağlar, maserasyon (bekletme/emdirme) yöntemi ile tıbbi yağ nasıl elde edilir? • Tentürler, tentür hazırlama yöntemleri ve tentürlerin kozmetikte kullanımı
• Tarifler ve uygulamalar
• Doğal kolonya yapımı (her katılımcı kendisine ait bir ürün ile ayrılacaktır).

Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Teknikeri, Kozmetik Üreticileri ve Araştırmacıları Derneği ve Aromaterapi Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyesi, Merkezefendi Geleneksel Tıp Derneği, Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, Homeopati Derneği ve Doğa Derneği’nin de üyesi; yurtiçinde gerçekleşen çoğu çalıştay ve kongrenin yürütücüsü ve dolu dolu yazılı eserleri bulunan Nazım Bey’in kısa İstanbul ziyaretinde bir tam gününü bize ayırabilecek olmasından ötürü çok mutluyuz.
Görüşmek dileğiyle.

Bu atölye çalışmasında katılımcılar çeşitli suluboya teknikleri ile tanışacak ve bu tekniği canlı model cizimine nasıl uyarlayabileceklerini deneyimleyecekler. Bu dersimizde temel renk teorisini, materyalleri ve uygulama şekillerini işleyecek ve canlı bir modelin detaylı resmini yapmaya odaklanacağız. Bu atölye, daha önce suluboya çalışmamış olanlar ve gözlemsel resim tekniklerini geliştirmek isteyenler de dahil her seviyeden meraklıya açıktır.
-------------------------------------
Kayıt olmak için ya daha fazla bilgi almak için info@nadasistanbul.com atabilirsiniz.
-------------------------------------
Atıklarınız konusunda lütfen dikkatli olun...
Sürdürülebilirliğe önem veren bir alan olarak değerlerimize saygı duymanızı rica ediyoruz. Lütfen derslere gelirken tek kullanımlık ambalajları (plastik su şişeleri, tek kullanımlık kahve bardakları, tek kullanımlık plastik poşetler vb.) getirmemeye büyük özen gösterin. İçme suyumuz ve bardaklarımız kullanımınıza açık olacaktır.

Later Event: January 27
Yoga / Gabby