Back to All Events

Sergi Açılış: Dolaşma / Exhibition Opening: Wander

[English below]

DOLAŞMA / WANDER
Bir Nora Byrne Enstalasyonu
13.01 - 20.01.2019
Açılış: Pazar, 13 Ocak, 16.00 - 18.00

Açık saatler:
Pzt - Pmb: 14.00 - 17.00
Cmt - Paz: 13.00 - 17.00

DOLAŞMA / WANDER, Nora Byrne’ün bulunmuş kağıt kolajlar ve kendi çizimlerininden oluşan bir enstalasyon içeren sergisi.

Bir yeri bilmek istiyorsun: o zaman git dolaş. Şehri kazmak bir ihtiyaçtır, neden yapıldığını görebilmek için. Bu ihtiyacı hissediyor musun?

Siluetler ve ufuk çizgileri resmin yarısından bile daha azı. Şehrin manzaraları seni olduğun yerde durmaya davet eden sessiz cepler tarafından şaşkınlığa uğratılmış kontrol noktalarıyla tanımlanır ve sana böyle sunulur. Dur ve soluk pembe bir duvarın nasıl ufalandığına bak, parlak alüminyum bir kaplamanın yanına yuva kurmuş yapraklar üzerinde dinlen, bekle ve sigara dumanıyla taze ekmek kokusu karışımını içine çek.

DOLAŞMA / WANDER sergisinin ev sahipliğini NADAS Istanbul yapıyor. Sergi, 13 - 20 Ocak 2019 tarihleri arasında NADAS'ta görülebilir. Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe 14.00-17.00 arası; Cumartesi-Pazar 13.00-17.00 arası ziyarete açıktır. Giriş ücretsizdir.

Sanatçı ile ilgili
Nora Byrne bir sanatçı, yazar ve ilüstratör. İlhamını etrafındaki mekanlardan alıyor. Mekanları keşfediyor ve skeç defterinde belgeliyor; aynı zamanda, geri dönüşüm kutularını kolajlara kağıt biriktirmek amacıyla yağmalıyor – araba reklamlarından alışveriş poşetlerine kadar. Burada sergilenen kolajın her bir parçası İstanbul’dan geldi, her biri bir şehri en sıradan ögeleri üzerinden anlatmak adına sunuldu. Bu onun Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı bölümündeki yüksek lisansını bitirme projesi.

Web sitesi: www.norabyrne.com | Instagram: @n.byrne

NADAS Istanbul
NADAS, Yeldeğirmeni, Kadıköy’de yeni ve yaratıcı bir mekân. Kentsel biyo-çeşitliliğe odaklanarak bitki, insan ve diğer canlı türlerinin uyumuna değer veren bireysel çalışmaları ve topluluk projelerini destekliyoruz. NADAS şöyle alanlar sunuyor: yaratıcı atölye çalışmaları, toplantı ve buluşmalar, bahçecilik ve bitki yetiştirme, düzenli sanat dersleri, stüdyo çalışmaları ve sanat projeleri için konaklama, hareket sınıfları, dil ve edebiyat projeleri, film gösterimleri ve tiyatro, ürün satışı, alan kiralama, ve bireysel ofis çalışmaları (ortak çalışma alanı).
Web sitesi: www.nadasistanbul.com | Facebook: /nadasistanbul | Instagram: @nadasistanbul

Atıklarınız konusunda lütfen dikkatli olun...
Sürdürülebilirliğe önem veren bir alan olarak değerlerimize saygı duymanızı rica ediyoruz. Lütfen derslere gelirken tek kullanımlık ambalajları (plastik su şişeleri, tek kullanımlık kahve bardakları, tek kullanımlık plastik poşetler vb.) getirmemeye büyük özen gösterin. İçme suyumuz ve bardaklarımız kullanımınıza açık olacaktır.

İletişim
Daha fazla bilgi almak için info@nadasistanbul.com adresine mesaj atabilirsiniz.
+90 532 166 76 15

---------------------
DOLAŞMA / WANDER
An installation by Nora Byrne
13.1 - 20.1.2019
Opening Event: Sunday, 13 January, 16.00 - 18.00

Open Hours:
Mon - Thu: 14.00 - 17.00
Sat & Sun: 13.00 - 17.00

DOLAŞMA / WANDER is a solo exhibition featuring an installation of found paper collage and drawings by Nora Byrne.

Get to know a place: go for a wander. There’s a need to dig into a city, to find out what it’s made of. Do you feel it?

Silhouettes or skylines are less than half the picture. A cityscape presents in layers, defined by points of control puzzled with quiet pockets that call you to stop where you are. Stop and gaze at how a pale pink wall crumbles, rest on leaves nestled next to shiny aluminum siding, stop to breath cigarette smoke mixed with baking bread.

DOLAŞMA / WANDER is hosted at NADAS Istanbul. The installation will be on view from 13 January to 20 January 2019, and open to visit Monday through Thursday from, 14.00 - 17.00, and over the weekend, 13.00 - 17:00. Entrance is free.

About the Artist
Nora Byrne is a artist, writer, illustrator. She draws inspiration from the places around her, exploring and documenting in her sketchbook while and raiding recycling bins and hoarding paper for collages – everything from car advertisements to shopping bags. Every part of the collages shown here came from Istanbul, each piece an artefact used to present a city seen through its most mundane elements. This project is presented in completion of her MA in Visual Art and Visual Communication Design.
Website: www.norabyrne.com | Instagram: @n.byrne

About NADAS Istanbul
NADAS is a new creative house, located in Yeldeğirmeni, Kadıköy. NADAS opens space for individual and community projects that value the diversity urban life and relationships between people and their environments. Among other activities, NADAS hosts: creative workshops, meetings and gatherings, gardening and planting, regular art classes & residencies, movement classes, language & literature projects, performance projects, film screenings, studio work, product sales, rentals, and personal office work (coworking).

Please be mindful of your waste...
We care deeply about our waste and ask that you do the same when visiting the space. When visiting NADAS, please avoid bringing any single-use or excessive packaging (including plastic water bottles, disposable coffee cups, single-use plastic bags, etc.) We will provide drinking water and glasses.

Contact
For more information contact nadas at info@nadasistanbul.com +90 536 454 28 36

Earlier Event: January 13
Yoga / Gabby
Later Event: January 14
Yoga / Jess