Back to All Events

Resim Sanatında Dışavuruma Dokunuş Serisi

Resim Sanatında Dışavuruma Dokunuş Serisi
NADAS’ta
Cumartesi günleri, 01 Aralık - 26 Ocak, 13.00 - 16.00
Diller: Turkçe
Reyhan Tezer ile

10 bölümden oluşan bu etkinlikte katılımcılar boyanın gücünü, renklerin dilini & duygusunu, desenin ve lekenin yaratıcılığını, gördüğünü kişiselleştirmeye giden yolları tamamen özgün bir atölye çalışması atmosferinde deneyimleme şansı yakalayacaklar. Bu atölye çalışması aynı zamanda dışavurum sanatı ve tarihteki dışavurumcu ressamların hayatlarına kısa yolculuklarla da desteklenecek. 

Aralık- Ocak ayları boyunca devam edecek cumartesi buluşmalarımız içinde renkleri ve fırçaları tanımayı, renkleri karmayı, boya ve fırça kullanma tekniklerini işleyeceğiz. 
İlerleyen haftalarda bireysel teknik seçimleri, dışavurum teknikleri, gördüğünü kişiselleştirme, deforme etme & yorumlama ve özgünleştirme üzerine ilerlerken, resim okuma atölyesi, ekspresyonizmin detayları, resim tarihinde ressamların hayatına yolculuk başlıkları altında interaktif çalışmalarla derinleşeceğiz.

Tarihler: 
01 ve 08 Aralık: Renklerle Tanışma, Renkleri Karma, Renklerin Dili, Yarattığı Duyguyu Kendimizde ve Sanat Tarihinde Araştırma
15 ve 22 Aralık: Fırçaları Tanıma, Uyumlanma ve Özgürce Kullanma,Leke, Çizgi Doku Çalışması
29 Aralık ve 05 Ocak: Resim Tarihinde Ressamların Hayatına Kısa Yolculuk
12 Ocak: Ekspresyonizm Nedir ? Açık Sohbet
19 ve 26 Ocak: Gördüğünü Kişiselleştirme, Deforme Etme, Yorumlama
31 Ocak: Resim Okuma, Açık Sohbet

Nadas, bu seri için gereken akrilik boya vb. temel malzemeleri 50 TL (tüm seri) veya 15 TL (günlük katılım için) karşılığında size sağlayacaktır. Derslere kendi malzemelerinizle gelmeyi tercih ederseniz lütfen getirmeniz gerekenlerin listesini öğrenmek için bize e-posta gönderin. İlerleyen haftalarda akış içinde gerekebilecek malzeme listesi ayrıca paylaşılacaktır. Art sanat Kadıköy mağazası Reyhan Tezer / Nadas İstanbul adıyla gittiğinizde size %10 indirim sağlayacaktır.

-------------------------------------
Tek sınıf / günlük: Ders başına 45 TL
Tüm ders serileri / 10 Derslik Paket: 400 TL 
Malzemelerin fiyatı: 50 TL (tüm seri) veya 15 TL (günlük katılım için) 

Derslerimize önceden kaydolmanızı öneriyoruz. Kaydolmak veya daha fazla bilgi için lütfen Ahu veya Jess'le info@nadasistanbul.com e-posta adresinden irtibata geçin.

Üye olmayanlar da diledikleri zaman katılabilirler. Dersler, beceri ve süreçler anlamında birbirinin devamı niteliğinde olsa da Reyhan bireysel olarak size her zaman yardımcı olacaktır. Ne zaman vaktiniz olursa hiç çekinmeden gelin!
------------------------------------
İstanbul doğumlu Reyhan Tezer, usta-çırak resim & resim yorumlama eğitimi ile birlikte derin sanat tarihi eğitimleri almıştır. Kendini atölye ziyaretleri ve sanat yorumlama etkinliklerine katılarak geliştirmiş ve pek çok resim yorumlama atölyesinde bulunmuştur. Kendisinin çalışmaları yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere bireysel & karma sergilerde sergilenmiştir. Sanatçı halen kendi atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.
------------------------------------
Atıklarınız konusunda lütfen dikkatli olun...
Sürdürülebilirliğe önem veren bir alan olarak değerlerimize saygı duymanızı rica ediyoruz. Lütfen derslere gelirken tek kullanımlık ambalajları (plastik su şişeleri, tek kullanımlık kahve bardakları, tek kullanımlık plastik poşetler vb.) getirmemeye büyük özen gösterin. İçme suyumuz ve bardaklarımız kullanımınıza açık olacaktır.

Earlier Event: December 7
Plant Talks
Later Event: December 9
Yoga / Gabby