Back to All Events

Suluboya Dersi / Watercolour Class

[scroll down for English]
Kasım Suluboya Serisi
NADAS’ta
Salı günleri, 06, 13, 20, 27 Kasım, 19.00 - 21.00
Diller: İngilizce / Turkçe
Gabrielle Reeves ile

4 bölümden oluşan bu seride katılımcılar, çeşitli suluboya tekniklerini ve bu tekniğe dair temel bilgileri öğrenecekler. Bu dersimizde renk teorisini, materyalleri ve uygulama şekillerini işleyecek ve dört ana proje üzerinde yoğunlaşacağız: natürmort nesneler, canlı model çizimi, dış mekanın resmedilmesi ve bireysel resimler. Bu serimiz, çizim deneyimleri gözetilmeksizin, herkese açıktır. İster suluboyaya yeni başlayanlardan olun, ister becerilerini geliştirmek isteyenlerden, hepinizi bu serimize bekliyoruz! Dilediğiniz gibi gelip günlük olarak da katılabilirsiniz.

Tarihler: 
Sal. 06 Kas. 19.00 - 21.00 - 1. bölüm: Kücük Obje Çalışmaları 
Sal. 13 Kas. 19.00 - 21.00 - 2. bölüm: Kumaş Natürmort Suluboya
Sal. 20 Kas. 19.00 - 21.00 - 3. bölüm: Suluboya Portre
Sal. 27 Kas. 19.00 - 21.00 - 4. bölüm: Canlı Model ile Suluboya

Nadas, bu seri için gereken malzemeleri 30 TL (tüm seri) veya 15 TL (günlük katılım için) karşılığında size sağlayacaktır. Derslere kendi malzemelerinizle gelmeyi tercih ederseniz lütfen getirmeniz gerekenlerin listesini öğrenmek için bize e-posta gönderin.
-------------------------------------
Tek sınıf / günlük: Ders başına 60 TL
Tüm ders serileri / 4 Derslik Paket: 200 TL 
Malzemelerin fiyatı: 30 TL (tüm seri) veya 15 TL (günlük katılım için) 

Derslerimize önceden kaydolmanızı öneriyoruz. Kaydolmak veya daha fazla bilgi için lütfen Jess'le info@nadasistanbul.com e-posta adresinden irtibata geçin.

Üye olmayanlar da diledikleri zaman katılabilirler. Dersler, beceri ve süreçler anlamında birbirinin devamı niteliğinde olsa da Gabrielle bireysel olarak size her zaman yardımcı olacaktır. Ne zaman vaktiniz olursa hiç çekinmeden gelin!
------------------------------------
Atıklarınız konusunda lütfen dikkatli olun...
Sürdürülebilirliğe önem veren bir alan olarak değerlerimize saygı duymanızı rica ediyoruz. Lütfen derslere gelirken tek kullanımlık ambalajları (plastik su şişeleri, tek kullanımlık kahve bardakları, tek kullanımlık plastik poşetler vb.) getirmemeye büyük özen gösterin. İçme suyumuz ve bardaklarımız kullanımınıza açık olacaktır.

------------------------------------
November Watercolour Series
At NADAS
Language: English / Turkish
Tuesdays, 06, 13, 20, 27 November, 19.00 - 21.00 
Led by Gabrielle Reeves

In this 4-part series, students will learn a variety of watercolour techniques and build basic knowledge of the medium. Classes will explore colour theory, materials, and application processes, and will focus on four basic projects: small object studies, still-life, portrait painting and working from a live model. This series is open to all levels of students, whether you are new to watercolour or looking to expand your skills. Drop-ins are always welcome. 

Dates: 
Tue. 06 Nov. 19.00 - 21.00 - Part 1: Small Object Studies 
Tue. 13 Nov. 19.00 - 21.00 - Part 2: Fabric Still Life 
Tue. 20 Nov. 19.00 - 21.00 - Part 3: Watercolour Portrait
Tue. 27 Nov. 19.00 - 21.00 - Part 4: Watercolour Life Drawing

Materials are provided by Nadas to borrow for an additional cost of 30 TL (full series) or 15 TL (drop-in). If you prefer to bring your own materials, please email us for a full list of what to bring.
-------------------------------------
Single class / drop-in: 60 TL 
Full series / 4-class pack: 200 TL 
Materials cost: 30TL (full series) / 15TL (single class)

We recommend that you register in advance. To register or for further inquiry, email Jess at info@nadasistanbul.com.

Drop-ins are always welcome. Classes within a series build upon one another in skills and processes, however Gabrielle is always happy to assist on an individual level. Do not hesitate to join when you can! 
------------------------------------
Please be mindful of your waste…
We care deeply about our waste and ask that you do the same when visiting the space. Please avoid bringing any single-use or excessive packaging to the event (including plastic water bottles, disposable coffee cups, single-use plastic bags, etc.) We will provide drinking water and glasses.

Earlier Event: November 19
Yoga / Jess
Later Event: November 20
Yoga / Nevra