Back to All Events

Pastel Canlı Model Çizimi / Pastel Life Drawing

[English below]

Pastel Canlı Model Çizimi
Salı günleri, 4 & 11 Aralık, 19.00 - 21.00 
Diller: İngilizce / Turkçe
Gabrielle Reeves ile

Bu iki derslik seride öğrenciler çeşitli çizim tekniklerini öğrenecek, bunlara dair temel kullanım bilgisi geliştirecekler; malzemeleri genel olarak tanıyacak, insan suratı çizimine nasıl yaklaşacaklarını öğrenecekler. Seri boyunca öğrenciler figür temasına odaklanarak iki projede çalışacaklar.

Tarihler: 
Sal. 06 Aralık 19.00 - 21.00 - Pastel Canlı Model Çizimi, 1. bölüm: Kısıtlı Renk Paleti
Sal. 11 Aralık 19.00 - 21.00 - Pastel Canlı Model Çizimi, 2. Bölüm: Tam Paleti

Nadas, bu seri için gereken malzemeleri 20 TL (tüm seri) veya 10 TL (günlük katılım için) karşılığında size sağlayacaktır. Öğrenciler için kağıt temin edeceğiz, yarıca kömür ve pastel boyaları da ödünç alabilecekler. Derslere kendi malzemelerinizle gelmeyi tercih ederseniz lütfen getirmeniz gerekenlerin listesini öğrenmek için bize e-posta gönderin.
-------------------------------------
Tek sınıf / günlük: Ders başına 60 TL
2 Derslik Paket: 100 TL 
Malzemelerin fiyatı: 10 TL (günlük katılım için) 

Derslerimize önceden kaydolmanızı öneriyoruz. Kaydolmak veya daha fazla bilgi için lütfen Jess'le info@nadasistanbul.com e-posta adresinden irtibata geçin.

Üye olmayanlar da diledikleri zaman katılabilirler. Dersler, beceri ve süreçler anlamında birbirinin devamı niteliğinde olsa da Gabrielle bireysel olarak size her zaman yardımcı olacaktır. Ne zaman vaktiniz olursa hiç çekinmeden gelin!
------------------------------------
Atıklarınız konusunda lütfen dikkatli olun...
Sürdürülebilirliğe önem veren bir alan olarak değerlerimize saygı duymanızı rica ediyoruz. Lütfen derslere gelirken tek kullanımlık ambalajları (plastik su şişeleri, tek kullanımlık kahve bardakları, tek kullanımlık plastik poşetler vb.) getirmemeye büyük özen gösterin. İçme suyumuz ve bardaklarımız kullanımınıza açık olacaktır.

------------------------------------
Pastel Life Drawing
Tuesdays, 4 & 11 December, 19.00 - 21.00 
Language: English / Turkish
Led by Gabrielle Reeves

In this 2-part series, students will learn a variety of drawing techniques and build basic knowledge of charcoal and pastel, including an introduction to materials, and how to approach drawing the human figure. Throughout the series students will work on two projects, focusing on the theme of life drawing.

Dates: 
Tue. 4 Dec. 19.00 - 21.00 - Pastel Life Drawing, part 1: Limited Pallet Colour 
Tue. 11 Dec. 19.00 - 21.00 - Pastel Life Drawing, part 2: Full Pallet Colour

Materials for this series will be provided by NADAS to borrow for an additional cost of 20 TL. We will provide drawing paper for students to keep, as well as charcoal and pastels to borrow. If you prefer to bring your own materials, please email us for a full list of what to bring.
-------------------------------------
Single class / drop-in: 60 TL 
Full series / 2-class pack: 100 TL 
Materials cost: 10TL (single class)

We recommend that you register in advance. To register or for further inquiry, email Jess at info@nadasistanbul.com.

Drop-ins are always welcome. Classes within a series build upon one another in skills and processes, however Gabrielle is always happy to assist on an individual level. So do not hesitate and join when you can! 
------------------------------------
Please be mindful of your waste…
We care deeply about our waste and ask that you do the same when visiting the space. Please avoid bringing any single-use or excessive packaging to the event (including plastic water bottles, disposable coffee cups, single-use plastic bags, etc.) We will provide drinking water and glasses.

Earlier Event: December 3
Yoga / Jess
Later Event: December 5
Yoga / Birce