doğal kağıt

DSC_0077.JPG

%100 Doğal Kağıt & Dönüşümlü Kağıt Yapımı Atölyesi
Cumartesi, 6 Temmuz, 13.00 - 16.00
Diller: İngilizce / Türkçe
Ahunur Özkarahan ve Minteha Emel Argan ile

Bu atölyede 2 farklı kağıt yapım tekniği uygulanacaktır:
1) Farklı boyama teknikleri ve çiçek / bitkilerin de eklenebildiği dönüşümlü kağıt yapımı.
2) %100 doğal malzemelerle (yaprak, çim vb.) kağıt yapımı.

Bu kağıtlara doğal boyalarla baskı ve resim uygulamaları yapılabilmektedir, atölye sırasında bununla ilgili de bilgi verilecektir.
-------------------------------------
Kayıt olmak için ya daha fazla bilgi almak için info@nadasistanbul.com atabilirsiniz.
------------------------------------
Ahunur Özkarahan, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Grafik Tasarımı bölümünü bitirmiştir (1994-1998). Daha sonra Amerika'da California State Üniversitesi’nde ‘Electronic Arts’ alanında yüksek lisansını tamamlamıştır (1999-2001). Amerikan Robert Koleji ve Koç Özel Lisesi’nde ‘Eğitim Teknolojileri Koordinatörü’ olarak çalışmış ve aynı zamanda özgün baskı resim tekniği sanat çalışmalarına da devam etmiştir. 2006-2009 yılları arasında IMOGA’da baskı resim atölye programına katılmış (IMOGA- İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi) ve 2008-2009 yıllarında, Edinburgh Printmakers'da çevre ile daha uyumlu bir teknik olan photopolymer baskı resim tekniğini çalışmak üzere İskoçya’ya gitmiştir. Londra'da bulunan Central Saint Martins-UAL’de özgün baskı teknikleri ile ilgili eğitimler almış ve 2011-2016 yılları arasında üniversitelerde ve kendi kurmuş olduğu atölyede dersler vermiştir. Şu an Yeditepe Üniversitesi, Plastik Sanatlar ve Resim bölümünde Sanatta Yeterlik (Tez: Türkiye’de Ekoloji ve Çağdaş Sanat İlişkisi) üzerine çalışmakta ve çocuklara ve yetişkinlere baskı resim tekniklerini öğretmeye devam etmektedir. Ekolojik sanat felsefesinin bir parçası olarak organik / doğal sanat atölye çalışmaları yapmakta, geri dönüşümlü malzemeler kullanmakta, sürdürülebilirlik ve çevre bilinci için doğal mürekkepler ve boyalar üretmektedir.
Linkedin sayfası: http://tr.linkedin.com/in/ahunurozkarahan

Minteha Emel Argan, üniversitede fotoğraf eğitimi almıştır. 20 yıla yakın kurumsal işlerde çalıştıktan sonra geleneksel el sanatlarıyla ilgilenmeye başlamıştır. Geleneksel sanatları, doğal malzemelerle ve geleneksel yöntemlerle modernize ederek çalışmakta, yaklaşık 10 yıldır da geleneksel yöntemle tepme keçe, ahşap baskı, geleneksel yöntemle doğal boyama ve yapraklarla ekolojik baskı çalışmaları üretmektedir. Amacı, atalarımızdan öğrendiklerimizi yaşatmak ve devamlılığını sağlamaktır.
------------------------------------
Atıklarınız konusunda lütfen dikkatli olun...
Sürdürülebilirliğe önem veren bir alan olarak değerlerimize saygı duymanızı rica ediyoruz. Lütfen derslere gelirken tek kullanımlık ambalajları (plastik su şişeleri, tek kullanımlık kahve bardakları, tek kullanımlık plastik poşetler vb.) getirmemeye büyük özen gösterin. İçme suyumuz ve bardaklarımız kullanımınıza açık olacaktır.

atölyelerJessica Sim