kent çizimi ve suluboya

Urban Sketching_Nov18.png

Kent Çizimi ve Suluboya Atölyesi
Pazar, 30 Haziran, 14.00 - 17.00
Diller: İngilizce / Turkçe
Gabrielle Reeves ile

Bu atölye Urban Sketching (Kent Çizimleri) hareketinden (urbansketchers.org) ilham aldı. Çalışmada öğrenciler, çeşitli dış mekan çizim teknikleri öğrenecekler ve sulu boyayla kalemi bir arada kullanmaya dair temel bilgiler edinecekler. Bu çalışma öğrencilerin Yeldeğirmeni Mahallesi ile iç içe olmasını sağlayacak ve öğrenciler burada çevresindekilerle bir iletişim kurma biçimi olarak mekansal sulu boya skeci yapmayı öğrenecekler. Bu seri, daha önce sokak çizimi veya sulu boya çalışmamış olanlar ve gözlemsel resim becerilerini geliştirmek isteyenler dahil her seviyeden öğrenciye açıktır.
-------------------------------------
Kayıt olmak için ya daha fazla bilgi almak için info@nadasistanbul.com atabilirsiniz.
------------------------------------
Görsel sanatçı Gabrielle Reeves, Wyoming doğumludur. Eserleri, Casper'daki Nicolaysen Art Museum, Fort Collins’teki Global Village Museum, Kapadokya’daki Güray Müzesi ve Casper Üniversitesi, The Mildred Zahradnicek Gallery’nin de aralarında bulunduğu bir dizi solo sergide yer almıştır. Aynı zamanda Istanbul Concept Gallery’deki Yeni Hikayeler / New Stories, Circuit Istanbul’daki Şehir Ezmesi / City Paste: an exhibition reflecting on change in Istanbul ve Malatya’daki Silahtar Kervansaray’ında düzenlenen Plastik Sanatlar / Plastic Arts’ın da dahil olduğu pek çok grup sergisinde bulunmuştur. Çalışmaları, Nicolaysen Art Museum, Kapadokya’daki Güray Müzesi ve Wyoming Üniversitesi’nin Laramie’deki kampüsünün de dahil olduğu birçok kalıcı koleksiyonda da yer almaktadır. Gabrielle, serbest sanatçı olarak çalıştığı İstanbul’da yaşamaktadır.
www.instagram.com/gabrielle_reeves_art/
------------------------------------
Atıklarınız konusunda lütfen dikkatli olun...
Sürdürülebilirliğe önem veren bir alan olarak değerlerimize saygı duymanızı rica ediyoruz. Lütfen derslere gelirken tek kullanımlık ambalajları (plastik su şişeleri, tek kullanımlık kahve bardakları, tek kullanımlık plastik poşetler vb.) getirmemeye büyük özen gösterin. İçme suyumuz ve bardaklarımız kullanımınıza açık olacaktır.